Trećom pobedom u Parizu bez izgubljenog seta Novak je izborio plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske.

Najbolji teniser sveta i prvi nosilac je u subotu nadigrao Salvatorea Karuza, 147. igrača ATP liste, rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:2.

Italijan je do glavnog žreba došao kroz kvalifikacije.

Meč je trajao dva sata i četiri minuta, a Novak je iskoristio pet od ukupno 11 brejk šansi i spasio svih pet brejk lopti.

„Bio je veoma težak meč, pogotovo u prvom setu. Krenuo je veoma agresivno. Znao sam da nema šta da izgubi, da je došao iz kvalifikacija…“, rekao je Novak. „Malo me je iznenadio jer nisam nikada ranije igrao protiv njega. Anlizirao sam njegovu igru, ali je drugačije kada ste na terenu. Ovo je bio jedan dobar test.“

Statistika: as poeni (8-0), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (25-15), neiznuđene greške (32-29), broj osvojenih poena (94-62).

U osmini finala Rolan Garosa Novak će se u ponedeljak sastati sa 45. igračem svetske rang liste Janom Lenardom Štrufom, protiv koga je slavio u njihovom jedinom odigranom međusobnom duelu.

Štruf je u trećem kolu bio bolji od 13. nosioca Borne Ćorića rezultatom 3:2.

Noletov kalendar za mesec juni 2019. godine možete preuzeti ovde.

Fotografija: Profimedia