Novak u četvrtfinalu Rima!

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu, nakon što je u meču osmine finala posle jednog časa i 27 minuta igre savladao Brazilca Tomaza Belučija rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Levoruki Beluči zadavao je Đokoviću probleme jakim servisom i dinamičnom igrom sa osnovne linije, međutim, u završnicama oba seta se jasno videlo ko je kvalitetniji i iskusniji igrač – iako su obojica rođena 1987. godine.

Đoković je ekspresno odgovorio na gubitak servisa sredinom prvog seta, a drugi brejk napravio pri vođstvu od 5:4, kada je osvojio poene „drop šotom“ i maestralnom bekhend dijagonalom, da bi Beluči na set lopti odservirao dvostruku grešku!

Brazilac je u drugom setu poveo sa 2:0 i tu prednost održavao do 4:2.

Zatim je serijom neiznuđenih grešaka poklonio Novaku izjednačenje (4:4), posle čega je preokret bio stvar rutine za srpskog asa.

Novak će se u četvrtfinalu Rima u petak sastati sa Špancem Fernandom Verdaskom (9), od koga je pre dve nedelje pretrpeo poraz u polufinalu Mastersa u Monte Karlu (2:6, 2:6).

Biće to njih deveti međusobni susret, trenutno vodi Novak 5:3.