Pobeda Novaka na startu Mastersa u Rimu

Sigurna pobeda Novaka na startu Mastersa u Rimu

Novak je u utorak popodne obezbedio plasman u osminu finala Masters turnira „Internazionali BNL d’Italia“.

Najbolji teniser sveta je u svom uvodnom meču u Rimu savladao Španca Nikolasa Almagra rezultatom 6:1, 6:7 (5:7), 6:3.

Svega 29 minuta bilo je potrebno Novaku da posle dva brejka prvi set reši u svoju korist rezultatom 6:1. U ovom periodu igre srpski teniser je bio ubedljiv po pitanju direktnih poena (13-3) i minimalno grešio.

Drugi set protekao je bez brejkova. Novak je u taj-brejku vodio sa 5-2, ali je Almagro u nastavku uspeo da veže pet poena i neočekivano set reši u svoju korist, 5-7.

Jedinu brejk šansu u trećem setu Novak je iskoristio u osmom gemu, poveo sa 5:3, a potom na svoj servis potvrdio brejk i trijumfovao.

Meč je trajao dva časa i dva minuta.

„U važnim trenucima sam se osećao malo nelagodno. Možda zbog toga što nisam igrao neko vreme. Međutim, siguran sam da ću se veoma brzo vratiti na pravi put“, izjavio je Novak, koji je turnir u prestonici Italije do sada osvajao tri puta (2008, 2011. i 2014.).

Statistika: as poeni (12-10), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (40-29), neiznuđene greške (21-32).

Naredni Noletov rival na putu ka odbrani titule biće Brazilac Tomaz Beluči (kvalifikant, 68. na ATP listi) koji je posle tri seta bio bolji od 14. nosioca, Roberta Bautiste Aguta (Španija) – 1:6, 6:1, 6:4.

Mečevi osmine finala na programu su u četvrtak.