Novak protiv Vavrinke u polufinalu egzibicije u Abu Dabiju

Najbolji teniser sveta nalazi se u Abu Dabiju, gde će 2. i 3. januara učestvovati na egzibicionom turniru „Mubadala World Tennis Championship“.

Nole je postavljen za prvog nosioca, tako da je na startu turnira bio slobodan.

Svoje četvrto učešće u Abu Dabiju Novak će startovati mečom polufinala protiv trećeg nosioca, Švajcarca Stanislasa Vavrinke (savladao Nikolasa Almagra). Ovaj susret na programu je u petak, 2. januara oko 16 časova po našem vremenu (19 časova po lokalnom).

U prvom polufinalu rival Rafaela Nadala biće Britanac Endi Marej (bolji od Felisijana Lopeza).

Poslednjeg dana takmičenja, u nedelju. 3. januara, najpre će se odigrati meč za treće mesto (14h), a odmah potom i susret za titulu (16h).

Novak je prošle godine osvojio treći trofej u Abu Dabiju (u isto toliko učešća), savladavši u finalu Davida Ferera rezultatom 7:5, 6:2.