Nole među osam najboljih u Pekingu!

Nakon nešto više od jednog časa igre Novak je brzinom vetra zbrisao starijeg komšiju iz Beograda. Meč dva dobra prijatelja, 4. i 28. igrača sveta, Viktora Troickog trajao je neočekivano kratko i završen rezultatom 6:3, 6:0.

Ovo je bio treći međusobni duel dvojice srpskih tenisera, a trenutno je 2:1 u korist Novaka.

Jedan brejk je bio dovoljan Noletu da dobije prvi set sa 6:3. U drugom setu Đoković je bio još ubedljiviji i demonstrirao pravu silu suverenosti na terenu.

Neizvesnost je datirala do kraja šeste deonice prvog seta gde je Troicki uspeo da zadrži svoj servis i pritom spase dve brejk lopte. Ali, od tog momenta nije uzeo gem do kraja duela.

Sve u svemu, odličan statistički aspekt u korist Noleta. Dobar procenat ubačenog servisa, odlična realizacija na mreži, veliki broj uspešnih drop šotova koji su Viktoru naneli ozbiljne probleme.

Novakov protivnik u četvrtfinalu je peti nosilac, Španac Fernando Verdasko. On je takođe u dva seta bio bolji od sunarodnika Huana Karlosa Ferera, rezultatom 7:5, 6:4.

Novak i Verdasko su se sastajali šest puta, Nole vodi sa 4:2.

Poslednji put su odigrali meč na ovogodišnjem US Open-u i taj duel je pripao Srbinu (3:1).