Nole savladao Simona za polufinale Sinsinatija gde ga čeka Nadal!

Najbolji srpski teniser sve je bliži odbrani prošlogodišnjeg finala na Masters turniru u Sinsinatiju (tvrda podloga, 3.000.000 $).

Posle jednog časa i 28 minuta, Novak je izbacio još jednog francuskog igrača sa turnira i plasirao se u polufinale, gde ga u nedelju od 01.00h po našem vremenu očekuje bolji iz susreta između trećeg igrača sveta Rafaela Nadala i Tomaša Berdiha.

U petak uveče po našem vremenu pao je Žil Simon, deveti na ATP listi, a rezultat u korist četvrtog nosioca glasio je 6:4, 7:5.

Deseti gem početnog seta doneo je Novaku vođstvo od 1:0 zahvaljujući iskorišćenoj trećoj brejk lopti.

U drugom setu Simon prvi dolazi do brejka u petom gemu, na koji je Novak u predstojećem odgovorio na isti način, da bi u poslednjem još jednim oduzimanjem servisa meč rešio u svoju korist.

Bio je to četvrti duel između Đokovića i Simona i treća pobeda srpskog tenisera.

Statistika: Vineri (24-18), neiznuđene greške (27-30), as poeni (8-6), realizacija prvog servisa (83%-72%).

Protivnik Noleta u polufinalu Sinsinatija niko drugi, do Nadal. Predstoji njihov 19. meč gde međusobni skor glasi 14:4 u korist Španca.