Nole u četvrtfinalu Rodžers kupa protiv Monfisa

Drugom pobedom u Montrealu Nole je obezbedio četvrtfinale na šestom po redu Masters turniru u 2011. godini.

U trećem kolu Rodžers kupa prvi teniser sveta je bez izgubljenog seta nadigrao 29. igrača ATP liste Marina čilića iz Hrvatske rezultatom 7:5, 6:2 i tako zabeležio 50. pobedu u singlu u tekućoj sezoni.

Novak će u četvrtfinalu turnira igrati protiv Gaela Monfisa, 7. tenisera sveta, koji je savladao Viktora Troickog 3:6, 7:6, 7:6. Novak i Monfis sastajali su se šest puta. Prvi reket sveta je sve mečeve odlučio u svoju korist.

Prvih jedanaest gemova uvodnog seta protekli su bez brejka šansi. Jednu jedinu Novak koristi u dvanaestom gemu i posle 51 minuta stiče prednost u setovima od 1:0 (7:5).

Deset i po minuta i 16 poena odlika su prvog gema drugog seta. Nole je spasio tri brejk lopte i poveo sa 1:0. U četvrtom i osmom gemu naš teniser oduzima servis dve godine mlađem protivniku za lagano privođenje posla kraju.

Ovo je Noletova šesta pobeda u isto toliko susreta protiv čilića.

Statistika meča: as poeni (1-6), duple servis greške (1-4), direktni poeni (14-17), neiznuđene greške (17-29).

Novak i Janko Tipsarević poraženi su u drugom kolu dubla u Montrealu od poljskog tandema Firstenberg/Matkovski (7) posle velike borbe – 6:3, 6:7, 5:10.