Nole uspešan u drugom kolu Sinsinatija!

Drugi nosilac turnira „Western & Southern Financial Group Masters“ u Sinsinatiju (tvrda podloga, 3.000.000 $), Novak Đoković plasirao se u treće kolo nakon pobede nad sunarodnikom Viktorom Troickim rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5.

Brejk u četvrtom gemu prvog seta je bio dovoljan da se na pauzu ode sa prednošću od 6:3 posle 35 minuta igre.

Drugi set nije dobro počeo po Novaka. Na svoj servis u drugom gemu, Đoković je dozvolio brejk Troickom načinivši čak tri duple greške. Novak se brzo „probudio“, vezao dva brejka u nastavku i poveo sa 3:2, međutim godinu dana stariji teniser je odmah uzvratio još jednim brejkom i poravnao rezultat na 3:3. Troicki je u osmom gemu imao tri prilike za brejk, ali je Novak odoleo pritisku. Meč je presudio brejk trećeg igrača sveta u 11. gemu koji je zatim bio uspešan na svoj servis za konačnih 7:5.

Statistika 100 minuta dugog susreta pokazuje da je Novak načinio više vinera (22:16) i manje grešaka (35:36).

U trećem kolu Sinsinatija Novak će u četvrtak igrati protiv Argentinca Davida Nalbandijana kome je Amerikanac Džon Izner pri vođstvu od 5:4 predao meč zbog povrede.

U četiri dosadašnja susreta, Novak je slavio tri puta.