Nova pobeda Novaka za plasman u 4. kolo US Opena

Treća pobeda u Njujorku donela je Noletu plasman u osminu finala Otvorenog Prvenstva SAD.

U trećem kolu US Opena branilac titule je po peti put u karijeri došao do trijumfa nad 31. nosiocem Žilijenom Benetoom – 6:3, 6:2, 6:2.

Meč između drugog nosioca i Francuza trajao je jedan čas i 37 minuta.

Novak je bio dominantan tokom čitavog meča i Benetou nije dozvolio nijednu priliku za brejk.

Prvi brejk je viđen u šestom gemu za vođstvo od 4:2. Nole je bio siguran na servisu i dobio je prvi set rezultatom 6:3.

Đoković je već na početku drugog seta oduzeo gem na servis Francuza i sa četiri vezana poena povećao prednost. Novi brejk Novaka u sedmom gemu, ubedljiva igra i deseti as za vođstvo od 2-0 u setovima posle 70 minuta igre.

Nole je sa dva brejka u trećem setu, u petom i sedmom gemu, preskočio i treću prepreku ka odbrani titule u Njujorku.

Statistika duela: as poeni (13-4), dvostruke servis greške (3-2), direktni poeni (41-15), neiznuđene greške (12-22).

Noletov protivnik u meču za prolaz u četvrtfinale poslednjeg Gren Slema biće 18. nosilac Stanislas Vavrinka koji je u trećem kolu bio bolji od Aleksandra Dolgopolova.

Protiv Švajcarca Nole ima pozitivan učinak, 10-2.