Novak otpisao i Vavrinku! U četvrtfinalu protiv Rodika!

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Indijen Velsu, pošto je u noći između srede i četvrtka savladao 16. igrača sveta, Stanislasa Vavrinku rezultatom 7:6 (9:7), 7:6 (8:6).

Dva časa i 28 minuta trajala je izuzetno neizvesna bitka srpskog i švajcarskog tenisera.

Odlika oba seta bili su preokreti tenisera koji su sticali početnu prednost.

Novak je u drugom gemu meča napravio brejk, da bi nakon narednog poveo sa 3:0. Vavrinka se potom probudio, uzvratio brejk i poravnao rezultat na 3:3. Igrao se gem za gemom, nakon čega je usledio taj-brejk, u kome je Novak opet prvi stigao do mini-brejka, isti izgubio, da bi pri rezultatu 7:7 došao do novog za vođstvo u setovima od 1:0.

U drugom setu, Vavrinka je bio taj koji je prvi stekao veliku prenost. Poveo je sa 5:2, da bi pri 5:3 servirao za izjednačenje u setovima. Novak je tada maestralnom igrom došao do brejka, potom i izjednačio na 5:5. Na red je došao novi taj-brejk, koji posle velike drame ponovo pripada Novaku.

Protivnik srpskog tenisera u četvrtfinalu biće Endi Rodik, koji je nakon tri odigrana seta savladao Davida Ferera.