Novak rutinski do osmine finala Šangaja!

Od ponedeljka ponovo treći teniser sveta, plasirao se u osminu finala Masters turnira u Šangaju (tvrda podloga, 5.250.000 američkih dolara).

Posle jednog časa i 10 minuta igre, Novak je bez većih problema savladao 66. tenisera sveta, Fabija Foninija iz Italije (kvalifikant), rezultatom 6:3, 6:1.

Drugi nosilac je u meč protiv dva dana mlađeg protivnika ušao prilično rasterećeno. Pružio je taman onoliko koliko je bilo potrebno za trijumf.

U prvom setu Novak je načinio brejk tek u osmom gemu, poveo sa 5:3, da bi u narednom na svoj servis okončao prvi period igre.

Odmah na startu drugog seta Novak pravi brejk, Fonini uzvraća, da bi potom usledila tri uzastopna brejka Novaka za 6:1.

U trećem kolu Šangaja (koji je prošle godine osvojio u statusu Masters kupa), Novak će u četvrtak od 12.00h po našem vremenu igrati protiv Nemca Rajnera Šitlera, kome je sunarodnik Tomi Has predao meč zbog povrede posle jednog odigranog seta.

Srpski i nemački teniser sastajali su se dva puta do sada, u okviru kojih Novak nije pretrpeo ni jedan poraz.