Novak u četvrtfinalu Sinsinatija protiv Žila Simona!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Sinsinatiju pobedom nad Francuzem Žeremijem Šardijem u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3. Meč je trajao 1 sat i 32 minuta.

Novak sada vodi sa 3:0 u međusobnim duelima sa Šardijem.

Đoković je oduzeo servis protivniku već u drugom gemu meča, ali je Francuz uzvratio, smanjio rezultat i zatim izjednačio na 2:2. Srpski teniser je u sedmom gemu spasio dve brejk lopte, i kasnije uspeo da osvoji prvi set rezultatom 7:5, nakon što je iskoristio drugu brejk/set loptu u dvanaestom gemu.

Nole je nastavio u istom ritmu drugi set i poveo sa 3:0. Šardi je uspeo da oduzme servis 4.igraču sveta, ali je srpski teniser odmah uzvratio i zatim povećao vođstvo na 5:2. Šardi je do kraja seta osvojio još jedan gem, a Nole je sigurnom igrom priveo meč kraju za konačnih 6:3.

četvrti teniser sveta će u 1/4 finalu odmeriti snage sa Žilom Simonom iz Francuske koji je posle 145 minuta igre u neizvesnom meču savladao Nikolaja Davidenka rezultatom 2:1.