Novak u trećem kolu „Miami Open“-a

Novak u trećem kolu "Miami Open"-a

Najbolji teniser sveta uspešno se izborio sa prvom preprekom na turniru u Majamiju.

U drugom kolu drugog Mastersa sezone Novak je bio bolji od 87. tenisera sveta, Kajla Edmuna iz Velike Britanije, rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Petostruki šampion je iskoristio četiri od ukupno jedanaest brejk šansi tokom jednog časa i 20 minuta i došao do 37-5 u Krendon parku.

Novak je savršeno ušao u meč oduzevši protivniku dva servisa za 4:0. 21-godišnji Edmund je u nastavku pružio dostojan otpor prvom nosiocu, vratio jedan brejk, da bi Novak posle 35 minuta igre osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Brejkovima u trećem i devetom gemu drugog seta Novak je potvrdio prvi trijumf u Ki Biskejnu.

Statistika: as poeni (2-0), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (13-14), neiznuđene greške (18-35).

Noletov sledeći rival na putu ka odbrani titule na „Miami Open“-u biće 33. nosilac, Žoao Souza iz Portugala, koji je posle velike borbe izbacio Kanađanina Vaseka Pospišila (6:7, 7:6, 6:2).

Srpski teniser protiv dve godine mlađeg Souze vodi sa 2-0 u međusobnim susretima.