Novak ubedljiv na startu turnira u Monte Karlu!

Prvi nosilac u Monte Karlu, Novak Đoković plasirao se u treće kolo trećeg Masters turnira u 2010. ubedljivom pobedom nad 67. teniserom sveta, Francuzom Floranom Serom rezultatom 6:2, 6:3.

Ovo je treći Novakov trijumf na šljaci ove godine, pošto je u prethodna dva meča Dejvis kupa protiv selekcije SAD u Beogradu takođe slavio.

Prvi set trajao je 44 minuta, a viđena su četiri brejka. Najpre je Novak napravio dva, Sera je uspeo da vrati jedan, da bi u osmom gemu srpski teniser još jednom oduzeo servis rivalu za vođstvo u setovima posle 6:2.

Drugi set trajao je 39 minuta, a Novakov brejk u osmom gemu odlučio je pobednika susreta.

“Zadovoljan sam svojom igrom, s obzirom da mi je ovo prvi meč na šljaci od Rolan Garosa, ako izuzmemo Dejvis kup u martu. Neke stvari, kao što su servis i kretanje treba da popravim, ali vremenom će to doći na svoje, jer se trenutno prilagođavam podlozi i uslovima,“ rekao je Novak nakon meča.

Noletov protivnik u osmini finala Monte Karla biće Švajcarac Stanislas Vavrinka, 13. nosilac, koji je lako, sa 6:1, 6:4 porazio Letonca Ernesta Gulbisa.

U međusobnim duelima protiv Švajcarca, Novak vodi sa 7-2. Poslednjih šest pripalo je drugom teniseru sveta.