Novak je proveo 46 minuta na terenu da bi se plasirao u treće kolo „Western & Southern Open“-a.

Drugi nosilac na Masters turniru u Sinsinatiju vodio je 6:4 u meču drugog kola protiv Alehandra Davidoviča Fokine (i 30:0 u uvodnom gemu drugog seta) kada mu je španski teniser predao meč zbog povrede.

Novak je u trećem gemu spasio dve brejk lopte i u nastavku čekao svoju šansu. Davidoviču Fokini je pri rezultatu 4:3 ukazana medicinska pomoć, da bi po povratku na teren Novak bez izgubljenog poena došao do brejka i vođstva od 5:3. Uspeo je Španac odmah da vrati brejk i smanji na 5:4, da bi Novak novim brejkom osvojio prvi set.

U drugom setu odigrana su svega dva poena nakon kojih je 23. igrač sveta odlučio da preda meč.

Statistika: as poeni (3-4), dvostruke servis greške (2-0), direktni poeni (7-9), neiznuđene greške (12-19), broj osvojenih poena (34-22).

Noletov rival u osmini finala Sinsinatija biće Gael Monfis, trenutno 211. igrač ATP liste.

Francuz u svih prethodnih 18 međusobnih duela protiv srpskog tenisera nije uspeo da pronađe rešenje za pobedu.

Njihov 19. okršaj na programu je u noći između četvrtka i petka oko 02.30h (po srednjeevropskom vremenu).

Fotografija: Getty Images