Glavni grad Saudijske Arabije, Rijad, ugostio je dvojicu najboljih tenisera sveta, Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza.

Njih dvojica su u sredu uveče u „Kingdom“ areni odigrali egzibicioni meč pred rekordnih 40.000 gledalaca.

Karlos Alkaraz dobio je duel protiv Novaka posle preokreta rezultatom 4:6, 6:4, 6:4 u okviru „Riyadh Season Tennis Cup“-a.

Događaj je počeo spektakularnim uvodom, a izlazak tenisera na teren ispraćen je gromoglasnim aplauzom.

Novak je pretrpeo brejk na startu meča, ali je do kraja seta uspeo da nadoknadi taj brejk i dođe do još jednog koji mu je u poslednjem gemu doneo set rezultatom 6:4.

Na sličan način počeo je drugi set. Alkaraz pravi brejk i stiže do 2:0. Novak ovog puta nije uspeo da vrati brejk i Španac stiže do 1:1.

Alkaraz je prvi do brejka došao i u trećem setu (treći gem). Novak se vratio u osmom, izjednačio na 4:4, ali ga je gubitak narednog servis gema koštao meča.

Novak će predstavljati Srbiju na predstojećem Junajted kupu u Australiji (29. decembar 2023. – 7. januar 2024.).

Naši teniseri i teniserke nalaze se u grupi E sa Kinom i Češkom (mečevi se igraju u Pertu).