Fenomenalnom igrom u četvrtfinalu Masters turnira u Parizu Novak je bez izgubljenog seta, rezultatom 6:1, 6:2 došao do pobede nad Grkom Stefanosom Cicipasom (7) i plasmana u šesto polufinale „Rolex Paris Masters“-a.

Meč je trajao svega 58 minuta nakon kojih je Novak izjednačio odnos pobeda i poraza sa Cicipasom na 2-2.

Termin „umetnost na terenu“ možda je najbolji da se opiše Novakova igra protiv grčkog igrača u dvorani Bersi. Sa četiri brejka, po dva u oba seta, prvi nosilac se na najbolji mogući način revanširao Cicipasu za poraz u četvrtfinalu Šangaja pre tri nedelje.

Koliko je Novak bio dobar na svoj servis govori podatak da Grku nije dozvolio i da pomisli na brejk lopte. I ne samo to. Cicipas je na Novakov servis u meču uspeo da osvoji svega devet poena.

Statistika: as poeni (5-3), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (18-8), neiznuđene greške (10-20), broj osvojenih poena (54-30).

Za plasman u finale Pariza Novak će u subotu od 14 časova igrati protiv Grigora Dimitrova (ATP #27). Bugarski teniser je u četvrtfinalu nadigrao Čileanca Kristijana Garina rezultatom 2:0.

Iza Novaka i Grigora je devet duela, od kojih je srpskom teniseru pripalo osam.

Fotografija: Profimedia