Novak je 2019. godinu otvorio pobedom.

U svom prvom zvaničnom meču u novoj sezoni Novak je u prvom kolu ATP turnira u Dohi nadigrao Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine rezultatom 6:1, 6:2.

Srpski teniser bio je dominantniji u svim segmentima igre tokom samo 55 minuta koliko je trajao meč. U oba seta je po dva puta oduzeo servis protivniku za lagani prolaz u nastavak takmičenja na turniru u Kataru.

Prvi set trajao je 24 minuta, a Novak je do brejkova dolazio tako što je iskoristio obe brejk lopte koje su mu se ukazale u ovom periodu igre.

Novak je u uvodnom gemu drugog seta propustio četiri prilike da oduzme servis Džumhuru, ali je to nadoknadio u naredna dva servis gema rivala.

U drugom kolu „Qatar ExxonMobil Open“-a najbolji teniser sveta će u sredu oko 15 časova (po srednjeevropskom vremenu) igrati protiv Martona Fučoviča iz Mađarske (ATP #36).

Jedini odigrani duel protiv pet godina mlađeg rivala Novak je dobio u okviru prvog kola prošlogodišnjeg US Opena (6:3, 3:6, 6:4, 6:0).

Novak je titulu u Dohi osvajao 2016. i 2017. dok je prošle godine najbolji bio Gael Monfis.

Svim posetiocima Noletovog zvaničnog sajta želimo srećnu i uspešnu Novu 2019. godinu!

Fotografija: WTF/Paul Zimmer