London: Nole u grupi A sa Marijem, Fererom i Berdihom!

Po osam najboljih u obe konkurencije (singl i dubl) na osnovu rezultata u minuloj sezoni kvalifikovali su se za „Barclay ATP World Tour Finals“, koji će se od 20. do 27. novembra održavati u Londonu, u velelepnoj areni „O2“.

Svi oni će se tokom osam dana boriti za prestižni trofej i 1500 ATP poena (neporaženi šampion).

Zahvaljujući neverovatnoj 2011. godini u kojoj je osvojio 10 titula (tri Gren Slema) i popeo se prvo mesto ATP liste, Nole je najbolje rangirani učesnik na osnovu ATP trke i kao takav imaće status prvog nosioca.

Svoje takmičenje Novak će startovati kao lider grupe A, a sa kim će odmeriti snage u uvodnoj fazi pogledajte ispod:

8. Mardi Fiš (SAD)

Rezervni igrači u Londonu su naš teniser Janko Tipsarević i Španac Nikolas Almagro.

Novakov odnos pobeda i poraza protiv svih učesnika (u zagradi je broj osvojenih titula u karijeri):

Mardi Fiš 7-0 (6)

Po dva najbolje plasirana tenisera iz svake grupe unakrsno će se sastati u polufinalu.

Svaka pobeda u okviru takmičenja po grupama nosi 200 bodova, pobeda u polufinalu donosi 400 bodova, a trijumf u finalu vredi dodatnih 500 bodova.

Prošlogodišnji završni turnir osvojio je Švajcarac Rodžer Federer. Nole je 2010. godine takmičenje završio u polufinalu (poraz od Federera), osvojio 400 poena, koji su mu već oduzeti na ovonedeljnoj ATP listi.

Kao što je poznato, Nole je osvojio Masters kup u Šangaju 2008. godine savladavši u finalu Nikolaja Davidenka.

U konkurenciji parova branioci titule su Nenad Zimonjić i Danijel Nestor.