London: Novak poražen od Ferera, petak dan odluke

Novak je doživeo prvi poraz na završnom turniru u Londonu.

U okviru drugog meča grupe A, prvog tenisera sveta je bez izgubljenog seta savladao sjajno raspoloženi Španac David Ferer posle samo 75 minuta igre – 3:6, 1:6.

Tokom prvih šest gemova teniseri su bili sigurni na svoj servis ne dozvolivši rivalu prilike za brejk. Prvi preokret u meču dogodio se u sedmom gemu, kada Novak usled povećanog broja grešaka dozvoljava raspoloženom Fereru da se rezultatski odlepi, povede sa 4:3, potom i 5:3. U narednom gemu serija grešaka se nastavila (ukupno 17) i Novak praktično poklanja set Špancu.

Sa niskim procentom ubačenog prvog servisa i neiznuđenim greškama Novak se suočio i tokom celog drugog seta. David je sve vraćao i čekao na greške našeg tenisera, koji danas jednostavno nije mogao da pronađe svoju igru. To je petom nosiocu donelo dva brejka i osvajanje seta ubedljivim rezultatom 6:1.

„Nemam reči da objasnim ovo danas. Najgori meč koji sam odigrao ove godine. Sve čestitke Davidu koji je igrao izuzetno dobro“, rekao je Novak nakon meča.

Kako sada stvari stoje, Ferer zauzima prvo mesto u grupi sa dva trijumfa bez izgubljenog seta. Prema tome, on je prvi sigurni polufinalista. Na tabeli ga sledi Nole koji ima jednu pobedu i jedan poraz, ali je odneo pobedu nad Berdihom, koji je iz tog razloga trećeplasirani i pored boljeg set količnika.

U poslednjem meču uvodnog dela takmičenja Nole će se u petak sastati sa sunarodnikom Jankom Tipsarevićem, koji je zamenio Endija Marija zbog povrede Britanca.

Mogući raspleti u petak:

1. Ako Nole pobedi Tipsarevića a Ferer pobedi Berdiha, Ferer će biti 1. u grupi, Nole 2.
2. Ako Tipsarević pobedi Noleta a Ferer pobedi Berdiha, Ferer će biti 1. u grupi, Nole 2.
3. Ako Tipsarević pobedi Noleta a Berdih dobije Ferera, Berdih će biti 1. u grupi, Ferer 2.
4. Ako Nole pobedi Tipsarevića sa 2:0 a Berdih Ferera sa 2:0, Ferer će biti 1. u grupi, Berdih 2.
5. Ako Nole pobedi Tipsarevića sa 2:0 a Berdih Ferera sa 2:1, Ferer će biti 1. u grupi, Nole 2.