Nole deklasirao Gofana za plasman u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju

Novak je u četvrtak uveče po našem vremenu zabeležio i drugu pobedu na Masters turniru „Western & Southern Open“.

U trećem kolu Sinsinatija najbolje rangirani teniser sveta eliminisao je Davida Gofana (80) rezultatom 6:2, 6:0 i tako poveo sa 2-0 u međusobnim duelima protiv Belgijanca.

Nole je tokom 50 minuta, koliko je trajao duel, domonstrirao moć protiv četiri godine mlađeg Gofana, ne dozvolivši mu nijednu brejk šansu. Srpski teniser je pet puta oduzeo servis rivalu, dva puta u prvom i tri puta u drugom setu.

„Iako je ovo rezultatski veoma ubedljiva pobeda, nikada nije lako kao što izgleda,” rekao je Novak. „Morate da se potrudite za poene i za pobedu. Tako sam i ušao u današnji meč. Želeo sam da odigram agresivno od prvog do poslednjeg poena. Imam dodatnu motivaciju i priliku da uđem u istoriju na ovom turniru, i veoma sam inspirisan da iz dana u dan pružam sve bolju igru.“

Statistika susreta: as poeni (5-2), dvostruke servis greške (2-3), direktni poeni (15-10), neiznuđene greške (9-27).

Posle 51 odigranih mečeva u 2013. godini, Novak sada ima odnos pobeda i poraza 44-7.

Rival srpskog tenisera u četvrtfinalu Sinsinatija u petak biće Amerikanac Džon Izner koji je sa 7:6, 6:4 bio bolji od 12. nosioca Miloša Raonića (Kanada).

Novak protiv Iznera vodi sa 3-1.