Velika i sigurna pobeda Novaka u drugom kolu Kvinsa.

Srpski teniser je pokazao fenomenalnu igru i sa turnira ispratio petog igrača sveta, Grigora Dimitrova iz Bugarske rezultatom 6:4, 6:1.

Meč je trajao jedan čas i 6 minuta.

Teniseri su bili na visini zadatka pri svom servisu tokom prvih devet gemova uvodnog seta, koji su protekli bez brejk šansi. Dimitrovu je u desetom gemu zakazao početni udarac, Novak je iskoristio treću set loptu i posle 35 minuta igre stigao do 6:4.

Prelomni trenutak u drugom setu dogodio se u četvrtom gemu kada je Novak došao do drugog brejka u susretu i na plus tri gema. Još jednim brejkom u šestom gemu Novak je osigurao prolaz među osam najboljih na turniru.

Statistika: as poeni (3-8), dvostruke servis greške (4-5), direktni poeni (8-14), neiznuđene greške (12-26), broj osvojenih poena (61-39).

Protivnik najboljeg srpskog tenisera u četvrtfinalu turnira u Kvinsu (petak oko 16:30h po našem vremenu) biće Francuz Adrian Manarino (ATP #26) koji je rezultatom 7:6, 6:3 eliminisao sunarodnika Žulijena Benetoa.

Fotografija: Profimedia