Nole u osmini finala Otvorenog prvenstva Australije

Novak je zabeležio i treću pobedu na 102. izdanju Australijen Opena.

U trećem kolu prvog Gren Slema u sezoni branilac titule je bez izgubljenog seta eliminisao 49. tenisera sveta, Denisa Istomina iz Uzbekistana rezultatom 6:3, 6:3, 7:5.

Nakon četiri meča protiv 27-godišnjeg Istomina srpski teniser je povećao prednost u međusobnim duelima na 4-0.

Novak je u meču protiv Istomina pružio onoliko koliko je potrebno da se dođe do trijumfa. Smirenom i sigurnom igrom dominirao je na terenu ne dozvolivši da dođe do bilo kakvog iznenađenja.

Tokom jednog časa i 59 minuta Novak je iskoristio 5 od 8 brejk lopti, dok je rivalu omogućio svega jedan brejk i to u završnici trećeg seta kada je prvi put servirao za pobedu.

„U najvažnijim trenucima sam uspeo da odigram dobro. Zadovoljan sam onim što sam pokazao danas i srećan sam što sam se plasirao u osminu finala“, rekao je Novak.

Statistika meča: as poeni (6-5), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (31-14), neiznuđene greške (23-26).

Italijan Fabio Fonjini, 15. nosilac turnira, biće Novakov protivnik u četvrtom kolu Australijen Opena u nedelju.

Fonjini je u trećem kolu savladao Amerikanca Sema Kverija rezultatom 7:5, 6:4, 6:4.

U dosadašnjih šest duela protiv dva dana mlađeg Italijana, Novak ne zna za poraz (6-0).

Poslednji okršaj imali su u trećem kolu Masters turnira u Šangaju 2013. godine kada je bilo 6:3, 6:3 za našeg tenisera.

„Fabio i ja smo vršnjaci. Prvi put smo se sastali kada smo imali oko 13 godina. On igra dobar tenis, dovoljno govori to što je stigao do četvrtog kola Gren Slema“, rekao je Novak o svom sledećem protivniku.