Novak nastavlja da pokazuje fantastičan tenis u 2020. godini.

Nakon osvajanja Rima i dve sigurne pobede u Parizu, prvi igrač ATP liste je u trećem kolu Rolan Garosa eliminisao i Kolumbijca Danijela Elai Galana, ponovo izgubivši samo pet gemova – 6:0, 6:3, 6:2.

Ovo je Novakova 34. uzastopna pobeda u sezoni u mečevima koji su završeni.

153. igrač sveta nije imao plan za Novakovu igru u prvom setu. 28 minuta provedenih na terenu i 6:0 za šampiona iz 2016. godine.

Srpski teniser je drugi set počeo brejkom. Pri rezultatu 2:1 susret je prekinut zbog kiše kako bi se u potpunosti postavio krov i sredio teren. Nakon što je susret nastavljen igrao se gem za gemom sve do devetom gema, kada je Novak novim brejkom došao do osvajanja drugog seta rezultatom 6:3 posle 62 minuta.

Treći set Novak je rešio u svoju korist rezultatom 6:2 posle dva brejka.

Statistika: as poeni (2-4), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (38-18), neiznuđene greške (28-25), broj osvojenih poena (102-66).

Najbolji teniser sveta će meč osmine finala Otvorenog prvenstva Francuske odigrati u ponedeljak, a rival će mu biti 15. nosilac Karan Hačanov.

Ruski teniser je u trećem kolu nadigrao Kristijana Garina (Čile, 20) rezultatom 3:1.

Novak i Karen sastajali su se četiri puta do sada, a prednost od 3-1 „drži“ naš teniser.

Fotografija: Profimedia