Noletov 55. trijumf u 2011. za četvrtfinale Sinsinatija!

Nole nastavlja da hara terenima na američkom kontinentu.

U osmini finala „Western & Southern Open“-a u Sinsinatiju prvi reket sveta slavio je protiv 29. igrača ATP liste, čeha Radeka Štepaneka maksimalnim rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Posle 56 mečeva u 2011. godini, Novakov učinak je neverovatan, 55-1.

Vlasnik devet titula u sezoni je vrlo mirno ušao u meč iskoristivši svaku priliku za poen, dok je i Štepanek bio siguran prilikom svog servisa. Posle još jednog servis gema, Srbin je strpljivo sačekao šansu i dočekao ih je dve. Prvu brejk loptu nije realizovao, ali drugu jeste i poveo je sa 3:1. Uzvratio je rival istom merom i smanjio na 3:2. Sledeći gem doneo je novi brejk, prednost Novaku od 4:2, a kasnije i set, 6:3.

Drugi set počeo je serijom od tri brejka. Prevagnuo je Novak i poveo sa 2:1, potom i 3:1. Uspeo je čeh da se vrati i izjednači na 3:3. Potom prvi nosilac po peti put oduzima servis protivniku za 4:3. Poslednji gem bio je novi brejk Srbina za identičnih 6:3.

Statistika: as poeni (3-3), duple servis greške (1-1), direktni poeni (18-9), neiznuđene greške (19-23).

Noletov rival u četvrtfinalu koje će se odigrati u noći između petka i subote biće Gael Monfis. Francuz je bio ubedljiv protiv Nemca Filipa Kolšrajbera, slavio je rezultatom 6:2, 6:2.