Novak ispratio i Lopeza za plasman u četvrtfinale

Novak će deveti put u karijeri igrati u četvrtfinalu „BNP Paribas Open„-a.

Najbolji teniser sveta i prvi nosilac turnira je u osmini finala Indijen Velsa nadigrao 18. nosioca, Felisijana Lopeza, rezultatom 6:3, 6:3 i poveo sa 8-1 u međusobnim okršajima protiv Španca.

Susret je trajao 65 minuta nakon kojih se Novak približio na tri koraka od odbrane titule.

Đoković je tri puta oduzeo gem na servis protivnika, jednom u prvom setu i dva puta u drugom, a protiv sebe nije imao nijednu brejk priliku.

„Bio sam strpljiv, čekao sam prave prilike i kada su se pojavile iskoristio sam ih,“ rekao je Novak. „Terao sam ga da igra dodatne udarce što je izuzetno važno protiv igrača kakav je on. Bio sam staložen, čvrst. Nisam mu dozvolio da previše puta dođe na mrežu. Bila je to jedna dobra partija“.

Statistika: as poeni (3-5), dvostruke servis greške (1-0), direktni poeni (16-22), neiznuđene greške (15-23).

Novak će u četvrtfinalu prvog Mastersa sezone igrati protiv Žo-Vilfred Conge (7) koji je ubedljivom igrom savladao Dominika Tima (11).

Srpski teniser protiv francuskog tenisera ima pozitivan odnos pobeda i poraza: 14-6.

Fotografija: Getty Images