Novak odličan na startu turnira u Monte Karlu!

Novak je odlično startovao na svom prvom turniru na šljaci u 2009. godini (posle Dejvis kupa u Benidormu).

Samo nekoliko dana treninga u Monte Karlu bilo je dovoljno srpskom teniseru da u drugom kolu savlada španskog tenisera, Oskara Ernandeza maksimalnim rezultatom od 2:0, po setovima 6:1, 6:2.

Od početka do kraja meča, Novak je dominirao terenom ne dopuštajući rivalu ni trunku nade za eventualno iznenađenje.

U prvom setu prošlogodišnji polufinalista već u drugom gemu prvi brejk (iskoristivši petu brejk loptu), koji Ernandez vraća neposredno u narednom. Do kraja seta, Novak je još dva puta oduzeo servis Špancu za 6:1 posle 42 minuta.

Preslišavanje protivnika, Đoković je nastavio i u drugom setu. Dva brejka bila su dovoljna za konačnih 6:2.

U trećem kolu „Monte Carlo Rolex Masters“-a, Novak će igrati protiv još jednog Španca, sedam godina starijeg Alberta Montanjesa.

Treći i 36. teniser sveta sastali su se jednom. Bilo je to u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Mastersa u Hamburgu (šljaka), kada je Srbin bio ubedljiv – 6:2, 6:3.