Novak preokretom do četvrtfinala

Nole se plasirao u četvrtfinale Monte Karla, prvog ATP Masters turnira na šljaci u 2012.

Iako je imao set zaostatka, najbolji teniser sveta smogao je snage i napravio preokret za trijumf nad Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim rezultatom 2:6, 6:1, 6:4 posle 1 časa i 40 minuta igre.

Dolgopolov je dobio prvi set sa 6:2.

Novak je zaigrao mnogo bolje u nastavku i sa dva brejka izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći, odlučujući set, bio je neizvestan do samog kraja. Prvi nosilac turnira je uspeo da napravi brejk u devetom gemu i zatim bio siguran na svoj servis za konačnih 6:4.

Statistika meča: as poeni (5-5), duple servis greške (2-0), direktni poeni (19-21), neiznuđene greške (32-35).

Novakov protivnik u borbi za polufinale biće 55.igrač na svetskoj rang listi, Robin Hase, koji je bio ubedljiv protiv Brazilca Tomasa Belučija (6:2, 6:3).

Najbolji teniser sveta je dobio oba dosadašnja međusobna susreta sa Holanđaninom.

Četvrtfinalni meč je na programu u petak oko 12.30 po srednjeevropskom vremenu.