Drugi duel bivšeg i sadašnjeg pulena Marjana Vajde pripao je Novaku Đokoviću.

Prvi nosilac Rolan Garosa je u drugom kolu turnira savladao 38. igrača sveta Aleksa Molčana rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 7:6 (7:4).

Novak je tokom dva časa i 16 minuta kontrolisao igru, ne dozvolivši slovačkom teniseru da mu ozbiljnije pripreti.

Molčan u prva dva seta nije imao nijednu priliku za brejk, dok je Novak tri puta oduzeo servis protivniku.

U trećem setu Novak je prvi stekao brejk prednosti, poveo sa 2:1, da bi Slovak u narednom došao do prvog brejka u meču i izjednačio na 2:2. Branilac titule je u devetom gemu imao jednu brejk šansu, nije je iskoristio, tako da je morao da sačeka taj-brejk da bi došao do trijumfa.

Statistika: as poeni (10-4), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (40-31), neiznuđene greške (19-34).

Aljaž Bedene iz Slovenije biće Noletov protivnik u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske u petak. On je u drugom kolu bio bolji od Argentinca Pabla Kuevasa rezultatom 3:1.

Bedene je trenutno 195. na ATP listi, a protiv Novaka nije imao uspeha nakon tri odigrana međusobna duela.