Odlični Nole ekspresno do četvrtfinala Bazela

Nole je lako izašao na kraj sa kvalifikantom Lukašom Kubotom u drugom kolu „Swiss Indoors“ turnira u švajcarskom gradu Bazelu.

Tokom samo 55 minuta igre u Sent Jakobsel dvorani, prvi teniser sveta dozvolio je Poljaku samo tri gema – 6:1, 6:2.

Od prvog poena Novak je uspostavio dominaciju na terenu, diktirao igru i ekspresno osvajao gemove da bi nakon brejkova u drugom i sedmom gemu došao do prvog seta rezultatom 6:1.

U istom ritmu Novak je ušao u drugi set, oduzeo u uvodnom gemu servis protivniku, a zatim nastavio da zadaje probleme nemoćnom Kubotu, kome je ovo bio četvrti meč na turniru.

Petak je dan rezervisan za četvrtfinalne mečeve u Bazelu. Za plasman među četiri najbolja, Novak će igrati protiv 59. tenisera sveta, Markosa Bagdatisa.

Protiv Kipranina, koji je u 1. kolu eliminisao Viktora Troickog, Nole je igrao pet duela i sve ih dobio. Poslednji put sastali su se u trećem kolu ovogodišnjeg Vimbldona (3:1).