Najbolji teniser sveta u petak će igrati svoje 89. Masters četvrtfinale u karijeri.

Plasman među osam najboljih na Masters turniru u Rimu Novak je izborio rutinskom pobedom nad Švajcarcem Stenom Vavrinkom rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Novak iz meča u meč nastavlja da podiže formu i sve je bliže svojim najboljim izdanjima. Oba seta u današnjem susretu otvorio je brejkovima, koje je u nastavku duplirao. Vavrinka je u drugom setu posle 4:1 uspeo da vrati jedan brejk, smanji na 4:2, ali je Novak u narednom gemu ponovo oduzeo servis švajcarskom teniseru i tako obezbedio sigurnu pobedu nakon jednog časa i 14 minuta igre.

Statistika: as poeni (2-1), dvostruke servis greške (0-4), direktni poeni (15-14), neiznuđene greške (13-23), broj osvojenih poena (64-41).

Feliks Ožer-Alijasim, deveti teniser sveta, biće Novakov protivnik u četvrtfinalu rimskog Mastersa u petak.

Kanađanin je u osmini finala bio bolji od Amerikanca Markosa Girona rezultatom 6:3, 6:2.

Đoković i 21-godišnji Ožer-Alijasim se do sada nisu sastajali.

Fotografija: Profimedia