Počinje sezona turnira na šljaci: Monte Karlo, Madrid, Rim i Rolan Garos

Nakon uspešnog Dejvis kup vikenda u Beogradu i plasmana Srbije u polufinale, Novaku predstoji četiri turnira na šljaci.

Prvi će se odigrati od 16. do 23. aprila u Monte Karlu, gde je srpski teniser dva puta podigao pobednički pehar. Novak je prošle godine takmičenje završio u 2. kolu, porazom od Jirija Veselog (4:6, 6:2, 4:6).

Dve nedelje kasnije Novak će nastupiti na „Mutua Madrid Open“-u (8. – 14. maj) u ulozi branioca titule. Novak je prošlog maja po drugi put postao šampion u prestonici Španije, savladavši Endija Mareja u finalu (6:2, 3:6, 6:3).

Novakova poslednja priprema pred drugi gren slem sezone biće Masters turnir u Rimu, koji je na programu od 14. do 21. maja. Drugi teniser sveta je četiri puta u karijeri trijumfovao na „Internazionali BNL d’Italia“, a prošle godine je izgubio u finalu od Endija Mareja rezultatom 3:6, 3:6.

Od 28. maja do 11. juna, u Parizu će se održati Rolan Garos. Pre dvanaest meseci Novak je osvojio prvu titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske i kompletirao karijerni gren slem. U istorijskom finalu je bio bolji od Endija Mareja (3:6, 6:1, 6:2, 6:4).

Fotografija: Getty Images