Novom sigurnom pobedom u Parizu Novak se plasirao u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Prvoplasirani teniser ATP liste i branilac titule na Rolan Garosu je u trećem kolu zaustavio Aljaža Bedenea (Slovenija) rezultatom 6:3, 6:3, 6:2 i došao do 84. pobede u karijeri na drugom gren slemu sezone.

Samo jedan brejk uticao je na ishod prvog seta. Nakon što je u četvrtom gemu propustio četiri brejk lopte (tri vezane), Novak je u narednom na servis protivnika stekao prednost i održao je do kraja seta koji je trajao 37 minuta.

Novak je bio još uverljiviji na terenu u drugom setu. Dva puta je oduzeo servis Bedeneu i identičnim rezultatom kao u prvom došao do 2:0.

Prvu brejk loptu u susretu Bedene je imao u prvom gemu trećeg seta. Nije uspeo da je iskoristi i tu je svaka nada Slovenca da eventualno može da zakomplikuje meč – ugašena. Novak je nastavio da igra svoju igru i posle dva brejka u nastavku slavio.

Meč je trajao svega jedan čas i 44 minuta.

Statistika: as poeni (9-4), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (30-23), neiznuđene greške (18-37).

Dijego Švarcman, 15. nosilac tunira, biće Novakov rival u osmini finala Rolan Garosa u nedelju.

Argentinac je u trećem kolu bez izgubljenog seta dobio 18. nosioca Grigora Dimitrova (6:3, 6:1, 6:2).

Novak i Dijego su se sastajali šest puta do sada uz maksimalan učinak srpskog tenisera, 6-0.