US Open: Đoković dobio Pečnera 7:5, 6:3, 7:6!

Treći nosilac na US Openu, Novak Đoković plasirao se u treće kolo poslednjeg Grend Slema u 2010.

Novak je u poslednjem meču večernjeg programa na Artur Eš stadionu bez izgubljenog seta nadigrao 52. igrača ATP liste, Nemca Filipa Pečnera rezultatom 7:5, 6:3, 7:6 (8:6).

Prvi set rešio je bukvalno jedan brejk, do koga je srpski teniser došao nakon duple servis greške rivala u poslednjem gemu.

Sličan scenario viđen je u drugom setu, kada Novak u šestom gemu oduzima servis Pečneru i nakon svog servisa dolazi do 5:2.

U trećem setu Novak je zalihu od jednog brejka napravio u sedmom gemu i poveo sa 4:3. Odmah u sledećem Nemac uzvraća istom merom, pravi svoj prvi brejk u meču i poravnava na 4:4. Set je rešen u taj-brejku u kojem je nakon čak devet mini-brejkova rezultat prevagnuo na Novakovu stranu.

„Zadovoljan sam svojim dosadašnjim igrama u Njujorku, iako je u duelu sa Pečnerom bilo trenutaka koji nisu bili najsjajniji. Ipak, najvažnije je da sam uštedeo dosta energije za predstojeće mečeve“, rekao je Đoković posle meča.

Statistika meča: as poeni (4-6), duple servis greške (8-3), direktni poeni (29-30), neiznuđene greške (26-33), broj osvojenih poena (114-97).

Naredni protivnik trećeg tenisera sveta u Njujorku biće 30-godišnji Amerikanac Džejms Blejk, koji je u drugom kolu bio bolji od kanadskog igrača Pitera Polanskog rezultatom 6:7, 6:3, 6:2, 6:4.

Đoković i Blejk (108. na rang listi) sastali su se u meču za bronzanu medalju na Olimpijadi 2008. godine u Pekingu, kada je trijumfovao naš teniser – 6:3, 7:6.