Uspešan start Noleta u Madridu!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković startovao je pobedom na Masters turniru Mutua Madrilena Madrid Open.

On je u drugom kolu savladao Španca Oskara Ernandeza sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3, u meču koji je trajao 1 sat i 39 minuta.

Novak je načinio brejk već u drugom gemu prvog seta, i to je bilo dovoljno da isti dobije rezultatom 6:3.

On je u drugom setu oduzeo servis protivniku u trećem gemu i zatim povećao prednost na 3:1. Imao je srpski teniser dve prilike za brejk u petom gemu, ali je Ernandez uspeo da se odbrani, sve do devetog gema koji je trajao 10 minuta, kada je Nole napravio drugi brejk iskoristivši četvrtu brejk-meč loptu za konačnih 6:3.

U trećem kolu petog Masters turnira u sezoni Novak će igrati protiv Andreasa Sepija (36). Italijan je u tri seta, rezultatom 6:3, 4:6, 6:4, bio bolji od Amerikanca Sema Kverija.

Đoković i Sepi su poslednji put snage odmerili prošle nedelje u polufinalu Serbia Opena, kada je Beograđanin slavio 4:6, 6:1, 6:2. U međusobnim susretima Nole vodi 5-0.